ZÁVOD

Závod Wild Monkey Challenge kombinuje OCR, Boulder a obratnost mladé opice. Na dráze si vyzkoušíš pořádnou džungli. Budou na tebe čekat nejenom ručkovací žebříky, skoky a liány, ale i překážky na balanc, správné technické provedení a soustředěnost 

Pokud nějakou překážku nezvládneš, nevadí. Zkus ji znovu a pokud se nepodaří ani napodruhé, uděláš trestných dvacet opičích dřepů a pokračuješ dál. Ale nejrychlejší opice vyhrává!

Máš s sebou malé opičky? Máme pro ně připravený i Little Wild Monkey Challenge, při kterém si mohou poměřit síly mezi svými. Registrace na dětský závod probíhá až v závodní den a startovné je 150Kč. 

PRAVIDLA A OTÁZKY

Jaké opice mohou závodit?

Opice a opičáci musí nejpozději v den akce dosáhnout věku 18ti let. Musí být v dobrém zdravotním stavu a mít za sebou už nějaké to cvičení.

Nepodařilo se ti zdolat překážku?

Nezvládl jsi překážku? Nevadí, zkus to ještě jednou. Znova to nevyšlo? Tak teď už udělej 20 dřepů s výskokem a pokračuj na další. 

Nevíš jestli Open, nebo Elite?

Open verze je pro normálně zdatné sportovce. Vybíhá se s minutovým rozestupem, takže je možné, že opici před sebou doženeš. Předpoklad je, že zvládneš přeručkovat žebřík, nějaký ten shyb možná také a chceš si zablbnout.

Elite verze je už opravdu pro vytrénované opice, které zvládnou delší a náročnější dráhu. Každá Elite opice zdolává trasu sama a nenarazí tím pádem na nikoho. Pro Elitní závodníky je předpoklad umět vyskákat rybí schůdky, přejít například pegboard a shybovat jak v armádě.

Jak zjistíš svůj čas?

Čas se ti bude měřit pomocí čipu a hned po dokončení dráhy ti pošleme sms s tvým výsledkem. 

Je rozdíl v úrovni pro opičky a opičáky?

Gendrově nikomu nenadržujeme, to se v našich tlupách nedělá. Ale holky se svým výsledkovým časem soutěží s holkama a kluci zase s klukama. To je snad fér, ne?

Chci si dráhu zaběhnout víckrát.

Šanci ti dáme, jen si musíš koupit dva (a více) vstupů.

Co je to opičí dřep?

Dřep s pořádným výskokem! A ty jich budeš dělat hned 20, pokud nezvládneš překážku ani napodruhé. 

K čemu je trénink před závodem?

Pokud chceš vědět, do čeho jdeš, přijď na trénink. Zkusíš si dráhu, aby tě nic nepřekvapilo a nic neprodloužilo tvůj výsledný a výherní čas!

Stačí mi opičí kožich?

Radši si vem pevnou sportovní obuv a vhodné oblečení. Pokud jsi zvyklý na bandáže, ber je taky. Mozolníky se můžou taky hodit, ale pamatuj, že pravá opice zvládá lézt po stromech i bez nich.